Aktualności

Artykuły

 • Rodzina 500+

  Baza wiedzy dla rodzin ubiegających się o świadczenia w ramach programu rządowego „Rodzina 500+”

   

   

  Czytajwięcejo:
 • Konkurs na staż urzędniczy

  Sąd Rejonowy w Częstochowie ogłasza konkurs na staż urzędniczy (docelowo stanowisko archiwisty). Szczegóły w zakładce „Oferty pracy”.

  Czytajwięcejo:
 • Darmowa Pomoc Prawna

   

  Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że na mocy Ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z dnia 28 sierpnia 2015 r.) niektóre podmioty mogą ubiegać się o udzielenie darmowej pomocy prawnej. Szczegóły dotyczące możliwości uzyskania takiej pomocy można znaleźć tutaj.

  Czytajwięcejo:
 • Poprawa zdolności administracyjnych sądów w tym systemów informatycznych

  Sąd Rejonowy w Częstochowie bierze udział w projekcie Poprawa zdolności administracyjnych sądów w tym systemów informatycznych, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości i współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014.
  Celem projektu jest Poprawa wydajności systemów sądownictwa, w tym rozwój systemów związanych z prowadzeniem spraw sądowych.

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

   

  W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach 20-24 lutego 2017 roku w godz. 9.00 – 13.00 w Sądzie Rejonowym w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego 23/35 w czytelni dla osób niepełnosprawnych (obok stanowiska ochrony Sądu) bezpłatnych porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem udzielają asystenci sędziów.

  Czytajwięcejo:
 • Niebieska linia

  Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że z dniem 1 stycznia 2017 roku ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” rozszerzyło działalność. Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj.

  Czytajwięcejo:
 • Zmiana numeru Infolinii

  Sąd Rejonowy w Częstochowie uprzejmie informuje, iż od dnia 01.12.2016r. zmieniony został numer infolinii obsługującej V , VI  Wydziały Rodzinne i Nieletnich oraz VIII Wydział Gospodarczy aktualny numer to :

  (34) 368 44 88

  Czytajwięcejo:
 • Dzień otwarty

  Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że w dniu 23 maja 2016r. w ramach obchodów DNIA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI, w budynku Sadu przy ul. Dąbrowskiego 23/35 w godzinach od 16:00 do 17:00 zorganizowany będzie "dzień otwarty", w ramach którego możliwe będzie zwiedzanie Sądu wraz z sędzia, a wtym sal rozpraw, "niebieskiego pokoju", Biura Obsługi Interesanta oraz zapozannie się ze strukturą organizacujną Sądu.

   

   

  Prezes

  Sądu Rejonowego w Częstochowie

  Sędzia

  Tomasz Przesłański

  Czytajwięcejo:
 • Ostrzeżenie – fałszywy komornik!

  Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega, że ujawniona została praktyka polegająca na rozsyłaniu przez osobę podającą się za Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Romana Kaczorowskiego wiadomości mailowych, informujących o wszczęciu egzekucji z nieruchomości, z powołaniem się na tytuł wykonawczy w postaci orzeczenia Sądu Okręgowego w Szczecinie i zawierających link do rzekomego orzeczenia. Kliknięcie w powyższy link powoduje instalację złośliwego oprogramowania.

  Czytajwięcejo:
 • Informacja

  „Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że w dniach 22 lutego – 27 lutego 2016 roku po raz kolejny Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym okresie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników oraz psychologów. Szczegółowe informacje zawierające wykaz podmiotów, w których będzie można uzyskać poradę wraz z adresami i godzinami dyżurów można znaleźć na stronie internetowej: www.pokrzywdzeni.gov.pl

   

   

  Czytajwięcejo: