Aktualności

Komunikat Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego w Częstochowie

w związku z aktualną sytuacją związaną z niekontrolowanym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2  tzw. koronawirusa, w trosce o zdrowie zarówno interesantów jak i  pracowników Sądu Rejonowego w Częstochowie zwracamy się do Państwa o to, aby w przypadku braku konieczności osobistego stawiennictwa w sądzie tj. konieczności udziału w sprawie, która jest wymieniona w poniższym wykazie spraw, które odbędą się w okresie od 16 marca 2020 roku do 31 marca 2020 roku,  nie stawiać się do sądu a korzystać z innych dostępnych form kontaktu z sądem tj. poprzez kontakt telefoniczny, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub też portal informacyjny.

Informacja od Państwa powinna zawierać: sygnaturę sprawy, imię i nazwisko osoby udzielającej/ żądającej  informacji, jej status w sprawie/ tj. strona, świadek, biegły, kontaktowy numer telefonu albo adres mailowy oraz termin rozprawy, na który została wezwana.

Wskazujemy, iż w razie gdyby niemożliwym było dotrzymanie przez Państwa dokonania czynności procesowej, której termin upływa w okresie zagrożenia epidemicznego, mogą Państwo skorzystać z prawa do żądania przywrócenia terminu do dokonania tej czynności  określonej w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego  od art. 168 do  171 oraz Kodeksu postępowania karnego od art.126 do 127. 

 Przypominamy, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa.

 Polecamy również na bieżąco zaznajamianie się z informacjami  dostępnymi  na

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/komunikat-w-sprawie-organizacji-pracy-sadow

Artykuły

 • Unieważnienie legitymacji kuratora

  Uprzejmie informujemy, że Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie unieważnił legitymację kuratora społecznego nr 25/11 wydaną w dniu 15 marca 2011 roku - Załącznik

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Pomocy osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Uprzejmie informujemy, że w Sądzie Rejonowym w Częstochowie

  w dniach 19 – 23 lutego 2018 roku

  w ramach Tygodnia Pomocy osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną.

  Czytajwięcejo:
 • Unieważnienie legitymacji kuratora

  Uprzejmie informujemy, że Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie unieważnił legitymację kuratora społecznego nr 16/16 wystawioną w dniu 11 lutego 2016 roku. - Załącznik

  Czytajwięcejo:
 • Informacja Komornik

  Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że w dniu 12 stycznia 2018 roku kancelarie Komornika Sądowego Jerzego Zająca oraz Ernesta Osickiego będą nieczynne.

  Kancelaria Komornika Sądowego Ernesta Osickiego będzie natomiast czynna w dniu 13 stycznia 2018 (sobota) w godzinach od 8.00 do 16.00.

  Czytajwięcejo:
 • Unieważnienie legitymacji kuratora

  Uprzejmie informujemy, że Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie unieważnił legitymację kuratora społecznego nr 69/12 wystawioną w dniu 19 listopada 2012 roku. - Załącznik

  Czytajwięcejo:
 • Informacja Kasa

  Informacja

  Uprzejmie informuję, że w dniu 29 grudnia 2017r.

  z uwagi na zakończenie roku budżetowego

     KASA SĄDU REJONOWEGO

  BĘDZIE NIECZYNNA

  Czytajwięcejo:
 • Informacja

  Uprzejmie informujemy, że od dnia 2 listopada 2017 roku akta w Czytelni akt Sądu Rejonowego w Częstochowie przy ul. Żwirki i Wigury 9/11 będą udostępniane w każdy poniedziałek w godzinach 12.00 – 18.00, a od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00.

  Czytajwięcejo:
 • Rodzina 500+

  Baza wiedzy dla rodzin ubiegających się o świadczenia w ramach programu rządowego „Rodzina 500+”

   

   

  Czytajwięcejo:
 • Konkurs na staż urzędniczy

  Sąd Rejonowy w Częstochowie ogłasza konkurs na staż urzędniczy (docelowo stanowisko archiwisty). Szczegóły w zakładce „Oferty pracy”.

  Czytajwięcejo:
 • Darmowa Pomoc Prawna

   

  Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że na mocy Ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z dnia 28 sierpnia 2015 r.) niektóre podmioty mogą ubiegać się o udzielenie darmowej pomocy prawnej. Szczegóły dotyczące możliwości uzyskania takiej pomocy można znaleźć tutaj.

  Czytajwięcejo: