Aktualności


Artykuły

 • II Kongres Nauk Sądowych

   

  Komitet Organizacyjny Kongresu informuje, iż trwają prace przygotowujące II Kongres Nauk Sądowych. Planujemy, że Kongres odbędzie się w dniu 20 czerwca 2015 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.

  Czytajwięcejo:
 • Prawa Dziecka Oczami Dzieci

  Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia zaprasza dzieci i młodzież, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie „Prawa Dziecka Oczami Dzieci", realizowanym w ramach akcji „Sędziowie Rodzinni Dzieciom" objętej honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

  Czytajwięcejo:
 • Nowe opłaty za uzyskanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego

   

  Od dnia 1 lipca 2014 r. opłata za uzyskanie z Krajowego Rejestru Karnego informacji o osobie oraz o podmiocie zbiorowym wynosi 30 zł. Opłata za zapytania złożone za pośrednictwem systemu informatycznego wynosi 20 zł.

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

   

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  W dniach 24 lutego do 1 marca 2014 roku Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

  Szczegółowe informacje dotyczące dyżurów są umieszczone na stronie internetowej ms.gov.pl i pokrzywdzeni.gov.pl

   

  Czytajwięcejo:
 • Zmiana operatora poczty

  Doręczanie korespondencji sądowej

  Sąd Rejonowy w Częstochowie uprzejmie informuje, iż korespondencję sądową począwszy od 02.01.2014r. doręczać będzie operator pocztowy - Polska Grupa Pocztowa S.A.

 • Przerwa w pracy IX Wydziału Ksiąg Wieczystych

  Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie informuje, że w okresie od 6. 08. 2013 roku
  do 7. 08. 2013 roku nastąpi przerwa w pracy
  IX Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego
  w Częstochowie związana z konfiguracją systemu elektronicznej księgi wieczystej.

  Czytajwięcejo:
 • EPU - Poradniki dla pełnomocnika, powoda i pozwanego

  W dniu 7 lipca 2013 r. weszła w życie nowelizacja przepisów Kodeksu postępowania cywilnego, dokonana ustawą z dnia 10 maja 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 654), która wprowadziła nowe regulacje dotyczące stosowania nr PESEL, NIP lub KRS, a także postępowania egzekucyjnego. Widząc potrzebę większego informowania społeczeństwa Ministerstwo Sprawiedliwości wydało broszury informacyjne i poradniki dla pełnomocnika, powoda i pozwanego.

  Czytajwięcejo:
 • Elektroniczne Postępowanie Upominawcze

  Elektroniczne Postępowanie Upominawcze - ulotka informacyjna Ministerstwa Sprawiedliwości
  W zakładce Elektroniczne Postępowanie Upominawcze została opublikowana ulotka informacyjna Ministerstwa Sprawiedliwości zawierająca szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania e-sądu

  Czytajwięcejo:
 • Zgłoszenie o zmianie siedziby czytelni akt

  Prezes Sądu Okręgowego w Częstochowie informuje, że w dniu 18 września 2012 roku nastąpi tymczasowa zmiana siedziby czytelni akt Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego 23/35.
  Czytelnia w związku z pracami remontowymi będzie się znajdowała w Sali Konferencyjnej A przy kasach Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego.

  Czytajwięcejo: