Aktualności


Artykuły

 • Dzień otwarty

  Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że w dniu 23 maja 2016r. w ramach obchodów DNIA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI, w budynku Sadu przy ul. Dąbrowskiego 23/35 w godzinach od 16:00 do 17:00 zorganizowany będzie "dzień otwarty", w ramach którego możliwe będzie zwiedzanie Sądu wraz z sędzia, a wtym sal rozpraw, "niebieskiego pokoju", Biura Obsługi Interesanta oraz zapozannie się ze strukturą organizacujną Sądu.

   

   

  Prezes

  Sądu Rejonowego w Częstochowie

  Sędzia

  Tomasz Przesłański

  Czytajwięcejo:
 • Ostrzeżenie – fałszywy komornik!

  Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega, że ujawniona została praktyka polegająca na rozsyłaniu przez osobę podającą się za Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Romana Kaczorowskiego wiadomości mailowych, informujących o wszczęciu egzekucji z nieruchomości, z powołaniem się na tytuł wykonawczy w postaci orzeczenia Sądu Okręgowego w Szczecinie i zawierających link do rzekomego orzeczenia. Kliknięcie w powyższy link powoduje instalację złośliwego oprogramowania.

  Czytajwięcejo:
 • Informacja

  „Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że w dniach 22 lutego – 27 lutego 2016 roku po raz kolejny Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym okresie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników oraz psychologów. Szczegółowe informacje zawierające wykaz podmiotów, w których będzie można uzyskać poradę wraz z adresami i godzinami dyżurów można znaleźć na stronie internetowej: www.pokrzywdzeni.gov.pl

   

   

  Czytajwięcejo:
 • KRK

  Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie,  informuje,  iż z dniem 31.12.2015r. przestanie funkcjonować

  Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

  przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie

   

   

  Czytajwięcejo:
 •  

  „Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że w okresie 23 listopada - 23 grudnia 2015 roku w ramach społecznej ogólnopolskiej kampanii mediacyjnej pn. „Pogódźmy się na Święta" mediatorzy prowadzić będą nieodpłatne mediacje rodzinne w sprawach skierowanych przez Sędziów wydziałów Sadu Okręgowego oraz podległych mu sądów rejonowych."

   

   

  Czytajwięcejo:
 • Uprzejmie informujemy, iż mając na celu kształtowanie wizerunku sądownictwa i budowanie zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości poprzez podniesienie jakości usług świadczonych przez Sąd Rejonowy w Częstochowie i wskazanie jednolitych wzorców postępowania dla pracowników zajmujących się obsługą interesantów  z dniem 25 września 2015 roku w Sądzie Rejonowym w Częstochowie wdrożono Standardy Obsługi Interesantów. Z treścią Standardów można się zapoznać tutaj.

  Czytajwięcejo:
 • Ogólnopolska akcja edukacyjna Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych PRO FAMILIA

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia przygotowało materiały edukacyjne dotyczące wybranych postanowień Konwencji o prawach dziecka ilustrowanych pracami laureatów konkursu plastycznego „Prawa dziecka oczami dzieci" celem zwrócenia uwagi na przekaz zgłoszonych prac.

  Opracowane materiały i prezentację wybranych prac można zobaczyć tutaj.

  Czytajwięcejo:
 • Zmiany w zakresie telefonicznej obsługi interesantów

  Prezes  Sądu Rejonowego w Częstochowie uprzejmie informuje, że z dniem 1 czerwca 2015 roku nastąpi  zmiana w  zakresie telefonicznej  obsługi interesantów

   

  Więcej informacji  --> Biuro Obsługi Interesantów

  Czytajwięcejo:
 • Portal Informacyjny

  Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie informuje, iż z dniem 4 maja 2015 roku uruchomiony zostanie  Internetowy Portal Informacyjny Sądu Rejonowego w Częstochowie.

  Portal dostępny jest pod adresem https://portal.katowice.sa.gov.pl

   

  Załączniki:

  Zarządzenie Nr 15/2015 Prezesa Sadu Rejonowego

  Regulamin Portalu Informacyjnego SR w Częstochowie

  Czytajwięcejo: