Aktualności


Artykuły

 • Unieważnienie legitymacji kuratora

  Uprzejmie informujemy, że Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie unieważnił legitymację kuratora społecznego nr 69/12 wystawioną w dniu 19 listopada 2012 roku. - Załącznik

  Czytajwięcejo:
 • Informacja Kasa

  Informacja

  Uprzejmie informuję, że w dniu 29 grudnia 2017r.

  z uwagi na zakończenie roku budżetowego

     KASA SĄDU REJONOWEGO

  BĘDZIE NIECZYNNA

  Czytajwięcejo:
 • Informacja

  Uprzejmie informujemy, że od dnia 2 listopada 2017 roku akta w Czytelni akt Sądu Rejonowego w Częstochowie przy ul. Żwirki i Wigury 9/11 będą udostępniane w każdy poniedziałek w godzinach 12.00 – 18.00, a od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00.

  Czytajwięcejo:
 • Rodzina 500+

  Baza wiedzy dla rodzin ubiegających się o świadczenia w ramach programu rządowego „Rodzina 500+”

   

   

  Czytajwięcejo:
 • Konkurs na staż urzędniczy

  Sąd Rejonowy w Częstochowie ogłasza konkurs na staż urzędniczy (docelowo stanowisko archiwisty). Szczegóły w zakładce „Oferty pracy”.

  Czytajwięcejo:
 • Darmowa Pomoc Prawna

   

  Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że na mocy Ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z dnia 28 sierpnia 2015 r.) niektóre podmioty mogą ubiegać się o udzielenie darmowej pomocy prawnej. Szczegóły dotyczące możliwości uzyskania takiej pomocy można znaleźć tutaj.

  Czytajwięcejo:
 • Poprawa zdolności administracyjnych sądów w tym systemów informatycznych

  Sąd Rejonowy w Częstochowie bierze udział w projekcie Poprawa zdolności administracyjnych sądów w tym systemów informatycznych, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości i współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014.
  Celem projektu jest Poprawa wydajności systemów sądownictwa, w tym rozwój systemów związanych z prowadzeniem spraw sądowych.

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

   

  W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach 20-24 lutego 2017 roku w godz. 9.00 – 13.00 w Sądzie Rejonowym w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego 23/35 w czytelni dla osób niepełnosprawnych (obok stanowiska ochrony Sądu) bezpłatnych porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem udzielają asystenci sędziów.

  Czytajwięcejo:
 • Niebieska linia

  Sąd Rejonowy w Częstochowie informuje, że z dniem 1 stycznia 2017 roku ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” rozszerzyło działalność. Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj.

  Czytajwięcejo:
 • Zmiana numeru Infolinii

  Sąd Rejonowy w Częstochowie uprzejmie informuje, iż od dnia 01.12.2016r. zmieniony został numer infolinii obsługującej V , VI  Wydziały Rodzinne i Nieletnich oraz VIII Wydział Gospodarczy aktualny numer to :

  (34) 368 44 88

  Czytajwięcejo: