Aktualności


Artykuły

 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Ministerstwo Sprawiedliwości koordynuje obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" w związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Z tej okazji w dniach 18-24 lutego 2019 r. w godzinach 9:00-13:00 w Sądzie Okręgowym w Częstochowie oraz w Sądzie Rejonowym w Częstochowie w czytelni, znajdującej się przy portierni przy wejściu głównym budynku Sądów przy ul. Dąbrowskiego, dyżurować będą asystenci sędziów i kuratorzy sądowi, którzy będą udzielali porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

  Czytajwięcejo:
 • Unieważnienie legitymacji kuratora

  Uprzejmie informujemy, że Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie unieważnił legitymację kuratora społecznego nr 10/02 wystawioną w dniu 4 lutego 2002 roku.. - załącznik

  Czytajwięcejo:
 • Informacja

  Uprzejmie informujemy, iż w zakładce "Informacje. Wzory i formularze" został opublikowany urzędowy formularz skargi na czynności komornika oraz urzędowy formularz wniosku o wszczęcie egzekucji kierowanego do komornika

 • Informacja

  Uprzejmie informujemy, że Kancelaria Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie Ernesta Osickiego w dniach 24 i 31 grudnia 2018 roku będzie czynna w godzinach 8.00 – 14.00.

 • Szlachetna Paczka

  Miło nam poinformować, że Sędziowie Sądu Rejonowego i Okręgowego w Częstochowie po raz kolejny wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”.

 • Informacja

  Uprzejmie informujemy, że z uwagi na zaplanowane prace związane z aktualizacją systemu informatycznego oraz zamknięciem roku budżetowego w dniach: 15 i 31 grudnia 2018 roku Kasa Sądu Rejonowego w Częstochowie będzie nieczynna.

 • Informacja

  Wyniki referendum przeprowadzonego wśród Sędziów Sądu Rejonowego w Częstochowie

  W dniu 26 listopada 2018 roku odbyło się Zebranie Sędziów Sądu Rejonowego w Częstochowie. Do udziału uprawnionych było 83 sędziów. Zgodnie z listą obecności udział wzięło 51 sędziów. W głosowaniu tajnym odpowiedziano na pytania przygotowane przez Forum Współpracy Sędziów.

  Czytajwięcejo:
 • Ogłoszenie

  Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie informuje, że na mocy Ustawy z dnia 7 listopada 2018 roku o ustanowieniu Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z dnia 7 listopada 2018 r., poz. 2117)
  w dniu 12 listopada 2018 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie będzie nieczynny. Wszystkie zaplanowane na ten dzień rozprawy i posiedzenia nie odbędą się.

 • Ogłoszenie

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Sąd Rejonowy w Częstochowie będzie nieczynny. Zamiennym dniem pracy będzie 15 grudnia 2018 roku (sobota).

  Czytajwięcejo:
 • Ogłoszenie

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Sąd Rejonowy w Częstochowie będzie urzędował w godzinach od 7.30 do 15.30

  Zarządzenie

  Czytajwięcejo: